Uwaga! Nowy ajent stołówki szkolnej!!! Zakładka informacje -obiady

SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO - TURYSTYCZNE

 

opiekunowie pani Dorota Siekiera
pani Maria Sosnowska

 

2015 / 2016

SEZON RAJDOWY ROZPOCZĘTY ! 
Wraz z nowym rokiem szkolnym 2015/2016  rozpoczęlismy wspólne wędrowanie
w okolicach Łodzi. Jak każe tradycja pierwszy  wrześniowy rajd odbył się pod hasłem Pieczonego Ziemniaka. I choć była na nim pieczona kiełbaska i chlebek,  na pewno mile wspominany jest przez każdego rajdowicza. 

Trasa rajdu prowadziła z Gałkówka do Wiączynia Górnego i liczyła 13 km. Wcale nie tak mało. Wszyscy dali świetnie radę , a zważywszy na fakt, że większośc grupy stanowili "czwartacy" jest się z czego cieszyć.

Mam nadzieję, że silna grupa pod "Sosnowym" wezwaniem w liczbe 22 (!!!)  nie ulegnie zmniejszeniu i dostarczy tyle samo radości i satysfakcji,  co wrześniowy Rajd Pieczonego Ziemniaka. Następny już 17 -go października. Wszystkich chętnych - małych i dużych - zapraszamy.

Z turystycznym pozdrowieniem - Maria Sosnowska (muzyka i technika).

 

RAJD NR 2 ZALICZONY !

Wbrew aurze  niezwykle barwny i kolorowy rajd wiodący z Imielnika Starego do Skoszew. Trasa liczyła tylko 10 km i nie sprawiła żadnych kłopotów naszym rajdowiczom. A było ich naprawdę sporo, bo aż szesnaścioro z klas IV-VI.
Łodzianie mają prześliczne okolice i rzadko zdają sobie sprawę z ich uroku.

Dobrze się stało, że dzięki przewodnikom z łódzkiego oddziału PTTK mamy możliwość przekonać się, jak pięknie wygląda Krajobrazowy Park Wzniesień Łódzkich w jesiennych barwach. Z turystycznym pozdrowieniem - Maria Sosnowska  - (muzyka i technika){#smile}.

rajd2 2014 2015

2014 / 2015

 

Rajd - Beskid Żywiecki

 

To już kolejny rajd w góry, który udało mi się zorganizować dzięki życzliwości naszej dyrekcji, możliwości izgodzie rodziców, no i trochę dzięki własnej inicjatywie i pasji.
Tym razem Beskid Żywiecki - jedno z najbardziej malowniczych miejsc południowej Polski. Październik o tej porze roku  jest pełen barw, kolorów i nieodpartego uroku. 
Nasza grupa liczyła 11 uczniów (w przeważającej większości z klasy VIa + dwie dziewczyny z klasy VIc), przewodnik beskidzki, ja i tata jednej z uczestniczek rajdu.
Chyba zasłużyliśmy sobie na widoki, które dane było nam oglądać, bo i z Rycerzowej, i z Hali Rysianki widać było kawał świata. Z tej ostatniej nawet Tatry.
Nie ukrywam, że grupa naprawdę była świetna - bardzo zdyscyplinowana i zorganizowana. Żadnych spóźnień i marudzeń.
Jestem zdania, że warto jest chwalić każdego człowieka - i dużego i małego - jeśli sobie na to  zasłużył. W tym przypadku, i w tym zestawie rajdowiczów, wszyscy  zasłużyli na szóstkę. I tak trzymać! Z turystycznym pozdrowieniem - Maria Sosnowska - nauczyciel muzyki i techniki

 

rajd Beskidy 1rajd Beskidy 2rajd Beskidy 3rajd Beskidy

 

 

 

2013 /2014

Beskidy 

 

Minęło już co prawda trochę czasu od naszego wyjazdu w Beskidy, ale wspomnienia są bardzo żywe, ciepłe i miłe... Koniec września jest wymarzoną porą na wędrówki po górach, a szczególnie wtedy, gdy dopisuje słońce, dobre humory i mnóstwo jesiennych kolorów.

 

Nasza grupa liczyła dziesięć osób-większość z klasy Va (Ania Kuśmierz, Zosia Zbrojewska, Nikolina Podsiadła,Martyna Pietrowska, Weronika Krzywania,Wiktor Chorąziak, Dylan Wawrzyniak,  Maciek Jugowicz),  Magda Solarska (z tatą) z klasy V c, Carmen Mikołajczyk z klasy VI c oraz jedna przemiła Weronika z innej szkoły. No i ja- Maria Sosnowska - muzyka.

 

 Generalnie wycieczka była naprawdę bardzo udana. Tereny w pobliżu Rabki są niezwykle piękne i malownicze. Nachodziliśmy się co niemiara... Zdobyliśmy kilka szczytów, przeszliśmy kilka długich szlaków... Nikt się nie poddał, wszyscy bardzo dzielnie znosili trudy górskiej wędrówki. Mam nadzieję, że planowana za rok wyprawa w dużo już wyższe góry (Beskid Żywiecki) będzie równie ciekawa i udana, jak ta wrześniowa w roku 2013...

beskid wyspowy 1beskid wyspowy 2

2011 / 2012

24 września 2011 roku odbył się rajd "Poznanie okolic Łodzi oraz uroku barw jesieni". W rajdzie wzięło udział 16 uczestników uczniów klas IV-VI

11 października 2011roku odbył się Rajd Niepodległości

3 grudnia 2011 roku odbył się Rajd Mikołajkowy

 

2010 / 2011

Rajd - SUDECKIE ŚCIEŻKI 2011

1 - 5 czerwca 2011

W rajdzie popularyzującym turystykę górką wzięło udział 12 osób. Poznaliśmy najpiekniejsze miejsca Kotliny Kłodzkiej.

 

 

2008 / 2009

Szkolne koło PTTK skupia uczniów klas IV - VI. W tym roku podczas comiesięcznych rajdów w okolicach Łodzi uczniowie pogłębiali swoją wiedzę o regionie łódzkim, poznali zasady bezpiecznego poruszania po turystycznych szlakach a przede wszystkim efektywnie (NIE PRZED KOMPUTEREM) spędzali sobotni czas. Skład uczestników praktycznie zmieniał się na każdym rajdzie, ale były osoby chodzące regularnie przez cały rok. Przeciętnie w rajdach uczestniczyło 16 - 18 osób przemierzających około 12 - 14 km. Wiosną zorganizowany był górski rajd trwający 5 dni w którym uczestniczyły osoby sprawdzone pod względem kondycyjnym i fizycznym. "Wielką satysfakcję sprawia mi fakt kontynuowania turystyki pieszej i górskiej przez absolwentów naszej szkoły."  (mówi p. Maria Sosnowska organizator rajdów)

 

 

2007 / 2008

W I półroczu odbyły się następujące rajdy: wrzesień - "Rajd Pieczonego Ziemniaka" na trasie Justynów - Wiśniowa Góra październik - "Jesień Pieszych" - na trasie Lublinek - Rudzka Góra listopad - "Rajd Niepodległościowy" - na trasie Łagiewniki - Rudzka Góra grudzień - "Rajd Mikołajkowy" - w Łagiewnikach                  "Rajd Bożego Narodzenia" - na trasie Justynów - Wiśniowa Góra Przeciętna długość trasy wynosiła 10 - 11 km, a czas trwania rajdu wahał się od 6 do 8 godzin.

W II półroczu oprócz rajdów w okolicach Łodzi odbył się pięciodniowy rajd w Beskid Żywiecki pod hasłem "W cieniu Babiej Góry". Najmłodszy uczestnik rajdu był uczniem klasy trzeciej, najstarszy piątej. Wszystkim dopisywały bardzo dobre humory mimo długich tras i startych nóg. Wrażeń było naprawdę dużo, a widoki pozostaną na długo w naszej pamięci.

 

 

2006 / 2007

We wrześniu odbył się "Rajd Pieczonego Ziemniaka" na trasie Justynów - Stróża - 9 km, a w październiku "Jesień Pieszych" na trasie Nowosolna - Łódź

W listopadzie Koło zaprasza wszystkich chętnych na rajd "Szlakiem 28 Pułku Strzelców Kaniowskich" a w grudniu na "Rajd Mikołajkowy" i "Bożego Narodzenia"

"Każdy z rajdów odbywa się pod określonym hasłem. Często jest to związane z określonym wydarzeniem historycznym np. Rajd Szlakiem Powstania styczniowego czy Rajd Pamięci "Radogoszcz". Przeciętnie w każdym z rajdów bierze udział 25 - 35 uczniów. Od lat towarzyszy nam babcia jednego z absolwentów SP 173 - pani Lidia Jachimowska, której - jako organizator - jestem bardzo wdzięczna."                                                                                                 M. Sosnowska

Zegar

Kalendarium

images

(Kliknij aby wyświetlić kalendarz)

Odwiedź nas na:

facebook-logo

Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
21 Września 2018
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.

Do wakacji zostało

21.06.2019 12:00 272

Gościmy

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.