Uwaga! Nowy ajent stołówki szkolnej!!! Zakładka informacje -obiady

Koło czytelnicze "Klub Książkomaniaka"

„Mały książkomaniak”, to projekt realizowany przez Widzewski Dom Kultury „502”. Stanowi kontynuację oraz rozszerzenie dotychczasowych przedsięwzięć promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży odbywających się w WDK tj. projektów ”Wiosna książkomaniaków” (2010-2012) oraz imprezy „Noc książkomaniaków” (w partnerstwie z Wydawnictwem Literatura). Przedsięwzięcia te były kilkukrotnie dofinansowywane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Promocja czytelnictwa. Autorką i realizatorką tych działań jest Jadwiga Mostowska. W 2015 roku trwa trzeci już  edycja tego przedsięwzięcia, które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli. Edycja „Małego książkomaniaka” z 2013 roku otrzymała łódzką nagrodę Plaster Kultury w kategorii Wydarzenie literackie roku.

W ramach „Małego książkomaniaka” odbywają się spotkania autorskie ze znanymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz bogate w atrakcje imprezy: „Święto książkomaniaka” i „Mikołajki książkomaniaka”. Istotnym elementem przedsięwzięcia jest Klub Małego Książkomaniaka – akcja, do której zapraszane są  przedszkola, szkoły, centra zajęć pozaszkolnych oraz świetlice. Kluby Małego Książkomaniaka, które zawiązały  się w tych placówkach, otrzymują do wykonania różne zadania, zaś najlepszy i najaktywniejszy z Klubów pod koniec każdego  roku zostaje nagrodzony i otrzymuje tytuł Najlepszego Klubu Małego Książkomaniaka w danym roku.


Projekt współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Miasta Łodzi oraz firmy Veolia.

Strona własna projektu www.malyksiazkomaniak.pl,
Profile w portalach społecznościowych:

https://pl-pl.facebook.com/malyksiazkomaniak
https://twitter.com/Ksiazkomaniak

 logo ksiazkomaniak 2014logo 3 mk 2015smalllogo 2016 ksiazkomaniak2017

 logo 2018

rok szkolny 2017/2018

Rozpoczęła się VI edycja projektu Mały Książkomaniak.

    Uroczysta inauguracja pod hasłem Językowy zawrót głowy odbyła się nieprzypadkowo 23 kwietnia. W Światowym Dniu Książki i Praw autorskich w WDK 502 książkomaniacy z kilku łódzkich szkół działający w wielu klubach małego książkomaniaka spotkali się z łódzką pisarką, panią Dorotą Combrzyńską- Nogala. Zgodnie z hasłem imprezy autorka „Syberyjskich przygód Chmurki” i „Bezsenności Jutki” rozpoczęła rozmowę od spraw językowych: pytała co to jest język i do czego służy człowiekowi, jakie ma funkcje (poza komunikacyjną), a także o tym, że słowa mogą ranić i trzeba o tym zawsze pamiętać.

    Była także prezentacja najnowszej powieści pt. „Uboczne skutki eliksiru miłości”, której akcja toczy się nieodległej od Łodzi Warcie a głównym bohaterem jest … pies i historyczne czasy pierwszej połowy lat 80tych XX wieku.

   Na zakończenie spotkania były oczywiście autografy, rozmowy a nawet wspólne zdjęcie.

   A po powrocie do szkoły nowo upieczeni książkomaniacy z IIIc zabrali się z zapałem do wykonywania pierwszego zadania projektowego.

IMG 3689 640x480

 

rok szkolny 2016/2017 i 2017/2018

W kwietniu 2017 roku rozpoczęła się V już edycja projektu Mały Książkomaniak.

Pierwszy autor, z którym spotkał się nasz klub złożył wizytę w naszej szkole!  Był to rysownik prasowy, ilustrator, autor książek dla dzieci – absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, pasjonat historii Polski, Paweł Wakuła. (Szczegółowa relacja ze spotkania znajduje się na blogu biblioteki Dobre Miejsce).

wakula

Na kolejne spotkanie autorskie pojechaliśmy do Domu Kultury 502 na Widzewie, gdzie o źródłach pomysłów na powieści, a także trochę o życiu rodzinnym i jego związkach z pisaniem oraz o grzebaniu
w archiwach historycznych opowiadała pani Zuzanna Orlińska. (Zapraszamy do odwiedzenia Dobrego Miejsca).

orlinska

Kolejnym wydarzeniem, w którym uczestniczyliśmy, były warsztaty historyczno- czytelnicze na temat odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Odbyły się one w Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Scenariusz zajęć opierał się na książce „Walka o wolność. 10 opowiadań z czasów rozbiorów”  z cyklu Zdarzyło się w Polsce. Książkę wydała łódzka LITERATURA. (Zapraszamy do odwiedzenia Dobrego Miejsca).

warsztaty

Od kwietnia do listopada Szkolny klub Książkomaniaka Od deski do deski wykonywał też zadania przydzielone prze autorów projektu. Było ich 5:

  1.  „Pięciu wspaniałych...żartownisiów!”  
  2. „Pocztówka z Książkolandii!”
  3. „Nauczyciel prosto z książki!”
  4. „Zwierzęta w literaturze…”
  5. „Plakat na następny rok…”

Zadanie specjalne: Hasło promujące czytelnictwo wśród
                                najmłodszych.

Aby sprawdzić, jak sobie poradziliśmy, wystarczy zajrzeć na stronę http://malyksiazkomaniak.pl/index.php/klub-malego-ksiazkomaniaka/klub-malego-ksiazkomaniaka-2017/

V edycję zakończy jak zwykle impreza pod nazwą MIKOŁAJKI KSIĄŻKOMANIAKA.

MAŁY KSIĄŻKOMANIAK 2016- finał

8 grudnia

odbyły się „Mikołajki książkomaniaka”– impreza podsumowująca IV edycję projektu „Mały książkomaniak”.  Wzięli w niej udział przedstawiciele Klubów Małego Książkomaniaka, które w tym roku uczestniczyły w działaniach.

 

 


    W gościnnych progach Widzewskiego Domu Kultury 502 czekało na nas wiele atrakcji.
Na początek obejrzeliśmy bardzo zabawny spektakl na podstawie „Pchły Szachrajki”
w wykonaniu aktorek Teatru „Arlekin”. Następnie upominkami od jednego z patronów medialnych projektu- portalu Czas Dzieci- obdarowani zostali najmłodsi uczestnicy imprezy,  czyli przedszkolaki. Później obejrzeliśmy prezentację przypominającą wszystkie działania
w IV edycji Małego Książkomaniaka. Dowiedzieliśmy się też, że nagrodę główną i tytuł „Najlepszego Klubu Małego Książkomaniaka 2016” otrzymał Klub Biedroneczki czytają książeczki z Przedszkola Miejskiego nr 192 w Łodzi. (Przypominamy, że w poprzedniej edycji projektu ten zaszczytny tytuł przypadł w udziale naszemu klubowi Od deski do deski
J). Tym razem otrzymaliśmy jedno z kilku przyznanych wyróżnień. Na zakończenie imprezy, tradycyjnie, zrobiliśmy sobie wspólne świąteczne zdjęcie i z pełnym „workiem” książek wróciliśmy do szkoły.

 

28 września

Szkolni Książkomaniacy w składzie rozszerzonym o pozostałych uczniów klasy VIa wzięli udział w literackiej grze miejskiej pt. „Jesienne słowobranie” zorganizowanej przez Widzewski Dom Kultury 502. Terenem gry były parki Źródliska I i Źródliska II. Około 70. uczestników podzielonych na zespoły musiało dotrzeć do wyznaczonych punktów w obu parkach. Tam czekali na nich prowadzący grę, którzy zadawali przybyłym grupom pytania sprawdzające ich znajomość literatury dziecięcej. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi grupa otrzymywała jedną zwrotkę wiersza. Gdy  zebrane były wszystkie strofy i grupa dotarła na metę, należało jeszcze ułożyć poszczególne zwrotki we właściwej kolejności, a także wskazać na mapie miejsca w, w których wykonywane były poszczególne zadania. Poprawne ukończenie gry gwarantowało udział w podziale „Skarbu książkomaniaka” – dzięki czemu nasza biblioteka wzbogaciła się o „Pajęczynę Charlotty” oraz „Spacerkiem po Łodzi”. Każdy uczestnik zabawy otrzymał symboliczną nagrodę za ukończenie gry, a szóstka szczęśliwców, którym dopisało szczęście w losowaniu (niestety, nie było wśród nich naszych Książkomaniaków), wygrała dodatkowo egzemplarz książki.  Mimo tego drobnego rozczarowania zabawa bardzo się wszystkim podobała.

GRA MIEJSKA 1

GRA MIEJSKA 2

GRA MIEJSKA 3

rok szkolny 2015/2016

25 kwietnia Mali Książkomaniacy spotkali się w Domu Kultury „502”, aby wspólnie świętować Światowy Dzień Książki oraz zainaugurować tegoroczne działania podczas imprezy pod nazwą „Wiosna książkomaniaków”.

Program imprezy był następujący:

9.30-10.30 –  spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Frączek
10.45-12.00 – losowanie grup warsztatowych i warsztaty twórcze (literackie, plastyczne)  pt. "Wiosenny spacerek z Literaturą!", które poprowadzą pisarze i ilustratorzy: Iwona Cała, Wojciech Cesarz, Agnieszka Frączek, Aneta Krella-Moch i Małgorzata Strękowska-Zaremba
12.15 – prezentacja prac grup warsztatowych
12.15-13.00 –kiermaszu książek wydawnictwa Literatura

    Ze spotkania z panią Agnieszką Frączek ucieszyliśmy się szczególnie.  Przecież  z okazji Dnia Książki odbył się w naszej bibliotece konkurs recytatorski MÓW PO POLSKI, z wykorzystaniem wierszyków  zamieszczonych w książce „Byk jak byk’- tej właśnie autorki. Rozmowa z pisarką, była bardzo ciekawa. Na przykład dzieci dowiedziały, a właściwie same odkryły,  skąd bierze pomysły na swoje książki.
A „źródełka” są trzy: samo życie, fantazja i język polski.

    Członkowie naszego Klubu Książkomaniaka wylosowali dwie różne grupy warsztatowe.  Jedna przygotowywała krótką inscenizację pod kierunkiem Wojciecha Cesarza, autora książki „Pamiętnik grzecznego psa”. Druga grupa tworzyła metodą collage portrety smoka, bohatera książki „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”. Warsztaty prowadziła autorka tej książki, Małgorzata Strękowska- Zaremba.

Nastała wiosna, zatem, jak co roku, wystartowała kolejna edycja „Małego książkomaniaka”. Spotykamy się już po raz czwarty, by od kwietnia do grudnia wspólnie bawić się, spotykać z pisarzami, czytać i zachęcać do czytania inne dzieci.

6 kwietnia,
jak zwykle w WDK „502”,  odbyło się pierwsze z tegorocznych spotkań autorskich. Gości było aż troje!: Joanna Hrk- ilustratorka i scenografka, Waldemar Wolański- aktor, reżyser i pisarz, absolwent Wydziału Lalkarskiego warszawskiej uczelni teatralnej, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalek „Arlekin” w Łodzi oraz sznaucer olbrzymi o imieniu Fado.

4 ksiazkomaniak 24 ksiazkomaniak 3

Wszyscy przybyli po to, aby opowiedzieć o głównej bohaterce najnowszej książki Waldemara Wolańskiego, która nosi tytuł „Szara Mysza”. Najtrudniej było się przyjrzeć psu, który koniecznie chciał być „gdzie indziej”- pojawiał się i znikał i dopiero podczas rozdawania autografów przez autorów, pozwalał się głaskać i znosił to z wielką cierpliwością.

4 ksiazkomaniak 14 ksiazkomaniak 5

Wysłuchaliśmy kilku historyjek z życia Myszy, która była niezwykłym psem, a także poznaliśmy smutną przeszłość Fado, której pies zawdzięcza swoje imię (fado- gatunek muzyczny zrodzony w Portugalii, raczej smutny). Spotkanie bardzo się podobało, szczególnie, że zdecydowania większość publiczności to właściciele i miłośnicy psów.

Książka będzie wkrótce do wypożyczenia w naszej bibliotece.

4 ksiazkomaniak4 ksiazkomaniak 6

4 ksiazkomaniak 7

4 ksiazkomaniak 84 ksiazkomaniak 9

zwycięstwo (581x800)

9 grudnia-  MIKOŁAJKI KSIĄŻKOMANIAKA

Szkolny Klub Książkomaniaka „Od deski do deski” z radością zawiadamia,
że zdobył zaszczytne miano
NAJLEPSZEGO KLUBU KSIĄŻKOMANIAK 2015!

Podczas imprezy Mikołajkowej w WDK „502” zamykającej tegoroczną edycję projektu dowiedzieliśmy się, że konkurencja „deptała nam po piętach”,
a wygrać z godnymi rywalami to dodatkowa satysfakcja.

Gościem specjalnym Mikołajków Książkomaniaka była pisarka – Kalina Jerzykowska, która w towarzystwie Mikołaja nie tylko wręczała nagrody, rozmawiała z uczestnikami i rozdawała autografy, ale także oceniła wierszowane wystąpienia obecnych na imprezie Klubów.
Naszą szkołę reprezentowali godnie „książkomaniacy młodsi”, którzy dopiero starają się o przyjęcie do Klubu. Wszystko wskazuje na to, że są świetnymi kandydatami. Zachowując się stosownie do powagi chwili odebrali nagrodę
z rąk pani Kaliny Jerzykowskiej. Zaprezentowali także
samodzielnie ułożoną rymowankę:

Jesteśmy książkomaniakami

Zaciekawieni jesteśmy książkami:

Przygodowymi, informacyjnymi…

Po prostu- „superaśnymi”.

A zresztą lubimy książki wszystkie.

Od deski do deski je czytamy

I piękne wiersze wymyślamy.

Koniecznie trzeba podkreślić, że na tytuł najlepszego klubu najaktywniej przez rok pracowali:

Berenika Serwatka

Andrzej Nowakowski

Kacper Krysiak

Gracjan Kałusowski

20 listopada 2015 r.

Spotkanie Książkomaniaków  z pisarzem i autorem telewizyjnych audycji dla dzieci, panem Markiem Andrzejem Grabowskim w WDK  „502”

Tym razem do gościnnego Domu Kultury „502” pojechała klasa I d, czyli książkomaniacy młodociani, gdyż w Klubie Od deski do deski działają uczniowie starsi. A książki i programy pana Grabowskiego przeznaczone są dla młodszaków. W Widzewskim Domu kultury odbyło się dla nich bardzo wesołe spotkanie z pisarzem oraz wymyślonymi przez niego postaciami: kotem Budzikiem, zającem Poziomką, Kulfonem, Bezkajku  i Szefuńciem. Dzieci z widowni zapraszane były do ożywiania lalek, które dzięki temu tańczyły, śpiewały i śmiały się. A na koniec pisarz rozdawał autografy w zakupionych na miejscu książkach: „Instrukcja obsługi pieska Jacósia”, „Pirat Jędruś”, „Kulfon, co z ciebie wyrośnie?!”, „Wojna na Pięknym Brzegu”.

 

V Salon Ciekawej Książki

Starsi Książkomaniacy odwiedzili tego dnia Łódzkie Targi Książki zorganizowane 
w Centralnym Muzeum Włókiennictwa.

Oglądaliśmy i kupowaliśmy głównie książki, ale bardzo zainteresowało nas także piętro z grami (niekoniecznie komputerowymi). Dziewczyny bawiły się świetnie w zręcznościowe  „Ratowanie jajek” oraz planszówki, chłopcy uczyli się grać w kalahę. Po „starej znajomości” odwiedziliśmy stoisko Akapit Pressu: wzięliśmy udział w „pirackich” warsztatach związanych z książką „Kapelusz kapitana Drake’a” oraz w spotkaniu z Panią Agnieszką Tyszką, autorką takich książek jak: „Mejle na miotle”, „Róże w garażu” czy „Nawijka na skajpie”.

 

rok szkolny 2014/2015 

22 kwietnia 2015 r - „Święto książkomaniaka”


Tego dnia, w przededniu Światowego Dnia Książki, rozpoczęła się III edycja „Małego książkomaniaka". Impreza odbyła się jak zwykle w WDK „502”

O godzinie 10.00 nastąpiło otwarcie wystawy ilustracji do książek oraz kiermaszu książek dla dzieci i młodzieży Wydawnictwa Literatura. Ogłoszone zostało  również pierwsze z tegorocznych zadań dla Klubów Małego Książkomaniaka.  Odbył się także błyskawiczny quiz literacki z nagrodami.

b1

Następnie  rozpoczęło się spotkanie autorskie- naszym gościem była pani Grażyna Bąkiewicz oraz warsztaty plastyczne zatytułowane „Manufaktura bajek”. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się wiele o pracy pisarza, a na warsztatach tworzyli własne grafiki, ucząc się tym samym, jak powstaje druk i jak drukuje się książki.

Nieco później na kiermaszu książek pojawił się również gość specjalny – pisarka, pani Izabella Klebańska, która rozdawała autografy i podpisywała swoje książki. Ponieważ panią Klebańską, autorkę bardzo zabawnych i pouczających książek o muzyce, gościliśmy jesienią w naszej szkole, więc mamy już jej książki. Ale było nam miło porozmawiać z poetką i zapytać o zdrowie J (na spotkaniu jesiennym była bardzo przeziębiona).

b2

P.S. Nad pierwszym zadaniem Książkomaniaka szkolny klub „Od deski do deski” już pracuje.

  1. J.

    3 grudnia

o godzinie 10.00 w Widzewskim Domu Kultury 502 odbyły się „Mikołajki książkomaniaka” - impreza podsumowująca drugą edycję projektu „Mały książkomaniak”.

Na imprezę stawili się przedstawiciele wielu Klubów Małego Książkomaniaka, które brały udział w projekcie  w 2014 roku. Podczas spotkania podsumowane zostały, trwające od wiosny działania, rozdane  nagrody i podziękowania. Ogłoszono także, iż tegoroczną rywalizację o tytuł Najlepszego Klubu Małego Książkomaniaka wygrał Klub "Moliki"
 ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Łodzi.  Gratulujemy! Wszystkie kluby zostały obdarowane książkami. Nasza szkoła dzięki działalności szkolnych książkomaniaków (Klub „Od deski do deski”) pozyskała do biblioteki między innymi takie książki:

 „Mikołajek”, „Cierpienia sięciolatka”, „Czarna, Klifka i tajemnice z dna morza”, „Nowe przygody grzecznego psa”.

Na zakończenie imprezy wszyscy obecni przedstawiciele Klubów Małego Książkomaniaka zrobili sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

ksiazkomaniak 2014


Spotkanie autorskie z panią Joanną Jagiełło - 19 listopada


Książkomaniacy z klas V i VI mieli przyjemność spotkać się tego dnia z autorką książek dla dzieci i młodzieży, panią Joanną Jagiełło. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury 502, czyli w „centrum dowodzenia”  Klubów Książkomaniaka.

Pani Joanna Jagiełło jest absolwentką anglistyki UW. Oprócz pisania dla dzieci redaguje  podręczniki do języka angielskiego, maluje obrazy, śpiewa, gra na gitarze. Opowiedziała o tym, jak zamiast kończyć nudną pracę doktorską napisała „Kawę z kardamonem”, dlaczego swoją drugą książkę zatytułowała „Czekolada z chili” oraz jak w upalnej Grecji, przypadkiem, narodził się pomysł „Pamiętników Czachy”. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchała wszystkich pomysłów na tytuł trzeciej części „Kawy …”, odpowiedziała na wszystkie zadane przez dzieci pytania. A na koniec cierpliwie wpisywała zabawne dedykacje do swoich książek, które można było kupić podczas spotkania. Całą powrotną drogę do szkoły czytaliśmy te wpisy, a niektórzy zagłębili się już w lekturze powieści. Mimo dojmującego chłodu, wszyscy byli bardzo zadowoleni.

"Jesienne słowobranie" - gra terenowa 30 września


„Jesienne słowobranie”- gra terenowa dla członków Klubu Małych Książkomaniakaków (projekt Widzewskiego Domu Kultury 502 pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Oto relacja Kacpra Krysiaka, uczestnika zabawy:

   Dziesięć osób z klasy IV a należących do Klubu Małego Książkomaniaka w naszej szkole uczestniczyło w grze terenowej, która odbyła się na terenie  Parku Żródliska I i II. Każda grupa dostała mapę i opis trasy i wyruszyliśmy. Było pięć przystanków. Na każdym czekała osoba, która zadawała pytania. Trzeba było na nie dobrze odpowiedzieć. Na mecie czyli na szóstym przystanku też było pytanie. Za każdą dobrą odpowiedź dostawaliśmy zwrotkę wiersza, a na mecie trzeba było złożyć cały wiersz, co było bardzo trudne. Nasza grupa na każdy przystanek śpieszyła się, chociaż ta zabawa nie była na czas. Trzy ostatnie przystanki były najgorsze. Musieliśmy iść do Parku Żródliska II, następnie do Parku Żródliska I a później znowu do Parku Źródliska II i wreszcie  na metę wrócić do Parku Źródliska I.

A taki brzmiało jedno z zadań:

Odnajdźcie klomb różany niedaleko domku ogrodnika. Zaznaczcie go na swojej mapce numerem 2. Odpowiedzcie poprawnie na pytanie zadane przez osobę, która czeka na was przy klombie , 
a otrzymacie kolejną zwrotkę wiersza.

Na końcu, jak już wszyscy złożyli cały wiersz, każda grupa dostała książkę. A później było losowanie, w którym można było wygrać trzy znaczki, trzy książki i trzy koszulki. Na tych zabawach było fajnie.

 gra terenowa

rok szkolny 2013/2014 kartka książkomaniak

18 października SPOTKANIE AUTORSKIE

    Dzięki temu, że nasza szkoła dołączyła do Klubu Małych Książkomaniaków (projekt Widzewskiego Domu Kultury 502 pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) mogliśmy gościć w naszej bibliotece pisarkę, panią Grażynę Bąkiewicz. To łodzianka, autorka kilkunastu książek dla dzieci i młodzieży. Podczas bardzo miłego spotkania dowiedzieliśmy, że przez ponad dwadzieścia lat pracowała w szkole jako nauczycielka historii. Po sukcesie w ogólnopolskim konkursie na bajkę (1985) zajęła się pisaniem, najpierw dla dzieci, potem dla młodzieży i dorosłych. Za debiutancką powieść „O,  melba” otrzymała I nagrodę IBBY (Książka Roku 2002). Kolejne książki ugruntowały jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury młodzieżowej.  Zdradziła nam też, że z wielką przyjemnością odwiedziła naszą szkołę, gdyż na naszym basenie nauczyła się pływać.

   Uczniowie klas VI c i IV c wysłuchali fragmentów kilku książek, miedzy innymi „Korniszonek”, „Ada, strażniczka skarbu”, „A u nas w domu”  (o życiu dzieci łódzkiego fabrykanta, Karola Scheiblera) oraz „Syn złodziejki”. Później były różne   ciekawe pytania, na przykład o źródło inspiracji. Okazało się, że podczas pracy w szkole autorka wysłuchała tyle zajmujących historii opowiadanych przez uczniów, że pomysłów na kolejne książki na pewno nie zabraknie.

   Po spotkaniu można było kupić w cenie promocyjnej książki pani Grażyny Bąkiewicz wydane przez łódzkie wydawnictwo „Literatura” i otrzymać autograf.

Gra miejska

29 września 2013 roku uczniowie klasy VIc-  klubowicze z  Klubu Małego Książkomaniaka - brali udział - w organizowanej przez Dom Kultury 502 - grze miejskiej  „Śladami Juliana Tuwima”. Podczas wykonywania wielu zadań uczniowie poznali miejsca w Łodzi związane z życiem tego wielkiego, polskiego poety. Testem znajomości wierszy J. Tuwima było rozwiązanie zagadek – czasami wcale nie tak łatwych jak na początku sądzili klubowicze.

Na zakończenie były nagrody, które jaki zawsze uradowały wszystkie dzieci biorące udział w zabawie.

To była bardzo pouczająca lekcja języka polskiego i historii.

 rok szkolny 2012/2013

Dzień Dziecka w Domu Kultury „502”

W dniu 6 czerwca przedstawiciele naszego Koła Małego Książkomaniaka gościli na imprezie „Dzień Dziecka z książką”.                                                   

Najpierw podsumowany został konkurs na recenzję ulubionej książki i wręczono narody laureatom oraz wyróżnionym w tym konkursie.  Z naszej szkoły wyróżniony został Wiktor Labich z klasy IIIa.

Wiktor Labich

Następnie wspecjalnie przygotowanej prezentacji zostały przestawione  dotychczas powstałe Kluby (ich logo oraz zasady działania). Przekazano także Klubom kolejne zadania do realizacji w miesiącu czerwcu i  zadanie specjalne na wakacje.

             Na koniec Klubowicze rozwiązywali  zagadki oraz quizy literackie.

Spotkanie z pisarką

Uczestnicy Klubu Małego Książkomaniaka działającego na terenie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pisarką - panią Joanną Olech - zorganizowanym przez Dom Kultury „502” w ramach projektu Mały Książkomaniak.

Spotkanie z autorką wielu książek, między innymi „Dynastii Miziołków”, było bardzo interesujące. Dzieci dowiedziały się jakie warunki należy spełnić, aby zostać pisarzem. Pani Olech  czytała fragmenty swoich książek, zadawała wesołe pytania, przeprowadzała konkursy- wszystko po to, aby przybliżyć młodym czytelnikom  swoją twórczość.

Na koniec, oczywiście, składała autografy na wszystkich, przyniesionych przez młodych miłośników, książkach.

pisarka1pisarka2pisarka3

 

Zegar

Kalendarium

images

(Kliknij aby wyświetlić kalendarz)

Odwiedź nas na:

facebook-logo

Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
21 Września 2018
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.

Do wakacji zostało

21.06.2019 12:00 272

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.