Od września 2018 roku rusza w naszej szkole projekt unijny "Inwestuję w siebie" - rekrutacja w pierwszym tygodniu września. Zapraszamy

"Już w 1970 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 173, która szybko została nazwana kuźnią pływackich talentów, uzyskali miano najbardziej usportowionej szkoły w kraju."

Klasa 4a w nowych bluzach, gotowi przed zawodami.

IMG 20170425 120529

TYM RAZEM SREBRO

W dniu 22 marca 2017r odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI SZTAFET PŁYWACKICH.

Po zaciętej walce uczniowie naszej szkoły  stanęli na drugim stopniu podium.

Sztafeta 8 x 25 dowolnym płynęła w składzie: Piotr Piątkiewicz, Franciszek Korczyński, Julian Świderski, Oliwier Król, Norbert Majcherczak, Michał Kuśmierz, Kacper Olczak, Nikodem Lamecki.

12 i 13 LAT

Na nowoczesnym obiekcie Aquasfera w Rawie Mazowieckiej zostały rozegrane zimowe Mistrzostwa Polski Młodzików.
Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Wiktor Labich, który na dystansie 200 m. st. klasycznym został mistrzem województwa łódzkiego.
W tym samym stylu, ale na dystansie o połowę krótszym Wiktor wywalczył brązowy medal.
JEgo klubowa koleżnka Zofia Zbrojewska dzięki swojej determinacji i walki do końca podczas wyścigu na 100 kraulem zdobyła złoty medal. W tej samej konkurencji, ale wśród 12-latków Zuzanna Karpińska zdobyła medal brązowy.
W rywalizacji sztafetowej drużyny 12 i 13-latków zdobyły dwa srebrne medale.(12 lat: Misiorny, Lamecki, Olczak, Karpińska) (13lat: Zamojski, Zbrojewska, Labich, Gałecki)
W pierwszej szóstce uplasowali się: Zofia Zbrojewska, Jan Kałusowski, Julia Misiorny, Zuzanna Karpińska, Kacper Krysiak, Wiktor Labich.

Gratulujemy
Relacja: Ewa Cieplucha

2014/2015

JESTEŚMY NAJLEPSI W MISTRZOSTWACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W PŁYWANIU w 2014/2015

Miło nam poinformować, że uczennice Szkoły Podstawowej nr 173 i jednocześnie zawodniczki naszego klubu ponownie okazały się najlepsze, tym razem na finale wojewódzkim w Skierniewicach. Nasze dziewczyny płynęły w składzie:

Nikola Zawadzka, Karolina Maciuszek, Julia Misiorny, Zuzanna Karpińska, Zofia Zbrojewska, Oliwia Milczarek, Anna Kuśmierz, Martyna Pietrowska.